yazmakistiyorum.com, 2019 yılında kurulmuş, amacı yazası gelmiş yazarların herhangi bir kelime sınırına takılmadan, özgürce yazabilmeleridir. Kuruluşundaki amaç ise, eski özgün ve okuması zevkli bloglara duyulan özlemin giderilebileceği bir platform oluşturmaktır.

yazmakistiyorum.com’un yazar kabul ediş tarihi Aralık 2020’ye dayanıyor. O zamana kadar sadece “Geveze” nickli kurucu, yazası geldiği zamanlar bir şeyler karaladı. Şu an 3 yazarı bulunmakta olup zamanla büyüyeceğini ve kendisi gibi yazmayı seven, arada bir delice yazası gelen insanları burada bir araya getireceğini umut ediyor site.

Sitedeki sadece 1-2 temel kural ise şunlar:

  • Din veya siyaset gibi toplumun hassas noktalarına “saldırı, saygısızlık, hakaret” niteliğinde yayınlara izin vermiyorlar efedim, silivri soğuk malum. Bu konularda eleştiri-görüş vs yazılabilir tabi.
  • Yazılar ve içerikleri yazarları bağlar. Bir yazar yazdığından tamamen kendisi sorumludur.
  • İmla kuralları konusunda birazcık hassasız.
  • Tamamı veya yüzde 20 gibi büyük çoğunluğu farklı bir sitenin içeriği olan yani özgün olmayan içeriklere şüpheyle yaklaşılır ve onaylanmayabilir.
  • Yazar kişisi, yazdığı yazı içerisinde bağlantı verebilmesi için en az 20 yazı yazmış olması gerekir.

Bunlar da hepimizin bildiği şeyler canım, kural  bile sayılmaz. E haydi o zaman sen de niyetliysen seni de bir şeyler yazmaya, aramıza katılmaya ve yazasın geldikçe buraya gelmeye davet ediyoruz. Zıpla gel!.