1. Ana Sayfa
  2. Film-Dizi Yorum
  3. TOGO Nasıl Bir Film? | Film Tavsiyem

TOGO Nasıl Bir Film? | Film Tavsiyem

togo filmi

Kolay kolay film tavsiyesi vermem ama TOGO filmi gerçekten izlenmeye değer, senaryosu gerçek hayatta yaşanmış bir olay üzerine kurulu, macera-dram filmi.

TOGO Filmi Konusu

TOGO filmi konu olarak, Alaska’da kızak çeken bir köpeğin hikayesi anlatılıyor. 1925 yılında yaşanan salgın hastalık, Alaska’nın ücra bir köşesinde kasaba olan Dexter’ı vurur ve salgını önleme amacıyla çıkartılan serumların kasabaya ulaşması gerekir. Ren geyiği zaafı olan köpeğimiz TOGO, bu sefer ren geyiklerinin oradaki havayı görür ve oraya gitmez. Sahıbısı da anlar ki dehşet fena bir fırtına yaklaşıyor. Dolayısıyla uçakla ulaşım sağlanamaz. Serumları almak için kızaklı ulaşım şarttır.

Devamını anlatmam spoilera girebilir. Bu sebeple burada sonlandırayım konu içeriğini.

TOGO Türkçe Altyazılı Fragman

Togo türkçe altyazılı fragman videosuna aşağıdan hemencecik ulaşıp izleyebilirsiniz. Tıkladığınızda video aktif olacaktır ve altyazı otomatik olarak açılacaktır.

 

TOGO Filmini Neden Tavsiye Ediyorum?

Bir filmden etkilenmemin ön koşulu konusunun ve öyküsünün gerçek hayattan alınmış olmasıdır. Diğer türlü duygulansam bile amaan film işte diyip geçiyorum. Film gerçek hayatta yaşanmış bir olayı anlatınca, beni o ana o yıla ve olaya götürüyor resmen. Togo da öyle bir yapım olmuş. Film sonunda TOGO’nun gerçek fotoğrafını görebiliyoruz.

gerçek togo resmi
Gerçek togo ve sahıbısı.

Togo, times dergisi tarafından dünyadaki en cesur hayvan seçilmiş. Böyle bir hayvanın hikayesi sanırım izleyen herkesi etkiler.

Kolay kolay film beğenmem ama bunu beğendim çünkü gereksiz dramadan kaçınılmış ve seyirci duygusal anlamda ters köşe oluyor. Sahneler gereksiz uzatılmamış ve seyirciyi ağlatayım kaygısı yok. 

Muhteşem bir film mi, hayır muhteşem diyemeyiz, hachiko filmi beni bir hayvanın hayatını anlatan filmler arasında en çok etkileyen olmuştu, hala onu geçen yok. Togo yu 2. Sıraya yazabilirim.

TOGO Filmini Kimler İzlememeli?

Togo filmini beklentisi aşırı yüksek olanlar, hayvan sevmeyenler, hayvan filmi sevmeyenler, dram sevmeyenler, vurdulu kırdılı silahlı film harici sıkılanlar izlememeli. 

Bu sitede size kolay kolay film tavsiye etmeyeceğim. Film dizi tavsiye yorumlamalarımı da şu kategoride yapmaktayım. Tavsiye ettiğim filmleri bu sebeple denemelisiniz bence. Hoççakalın dostlar. Yorum kısmına beklerim.

 

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik. Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir... En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?