1. Ana Sayfa
  2. Kişisel Yazılar
  3. Tam Kapanmayı Nasıl Geçiriyorum… Bomboş geçen günler..

Tam Kapanmayı Nasıl Geçiriyorum… Bomboş geçen günler..

tam kapanma korona

Malum ilerde tarih kitaplarının yazacağı 100 yılda bir görünen pandemi bize denk geldi. Pandemi döneminde fiziksel sağlık kadar ruh sağlını korumak da önemli. Herkes en güzel yıllarıma denk geldi diyor ama sanırım her yaş grubunun zevki ayrı; 20lerinde olan da aynı şeyi diyor 40 larında olan da. Ben de bir süre bu serzenişleri yaptıktan sonra artık durumu kabullendim.

Her şeyden önce pandemiye kısa sürede geçecek bir dönem olarak bakmıyorum. Bende 2020li yılları komple yiyebilir. En iyi ihtimal 2023 e kadar süreceğini düşünüyorum ve kendimi mental olarak buna hazırladım.

tam kapanma korona

Tam kapanma sayılamayacak bir tam kapanma dönemine girmiş bulunuyoruz. Zenginleri tatile, fakirleri işe gönderdikten sonra biz orta gelirliler de ne tatile ne işe gidebildik, ana baba evine geldik ve kapanmış vaziyetteyiz.

Doğduğum büyüdüğüm eve gelmek, ne zaman gelirsem geleyim, içimde bir şeyler uyandırıyor, tatlı bir heyecan, içsel bir özlem. Bu sefer bir de abim ile geldik, yani çocukluğumuzdan bu yana abi-kardeş herhalde ilk defa bu kadar uzun süre evde bulunabileceğiz. Anne babayı da bir özlemişiz ki sormayın.

Hiç dışarı çıkmıyorum ki şu dönemin bir anlamı olsun. Virüs riskinden dolayı başvuru yaptığım ALES 2021 e bile girmedim. Evde neler yapıyorum peki, şöyle madde madde sıralayayım sanki çok önemliymiş gibi:

  • Fortnite oynamak
  • Rocket league oynamak
  • Telefon-TV-PC üçlüsü
  • Toplasan 60 dk ev halkı ile muhabbet.
  • İkindi zamanı 2 saatlik bir uyku
  • Aklıma geldikçe kitap
  • Abime tek teker öğretmek

Tüm günler böyle geçiyor. Sizde de oluyordur belki, içimden sıklıkla böylesi boş bir zamanı boşa harcıyorsun düşünceleri geçiyor. Sonra kendime diyorum, ne yapabilirim ki? Şu an kendime nasıl bir katkıda bulunabilirim..

Site işleri ile günde 30-45 dk ilgileniyorum, haricinde kripto para teknik analizini tekrar ettiğim ve değerlendirmeler yaptığım da oluyor. Udemy den yeni bir kurs alsam diyorum, ilgilimi çeken bir konu yok. Daha önce tasarım öğrenmeye çalıştım ama hep yarım kaldı, artık bir daha denemek istemiyorum. Ek para kazanabileceğim bir şeyler istiyorum aslında ama ne olabilir.. onu bilmiyorum..

Daha önce film izleme, oyun indirme siteleri yapmıştım. Ama artık illegal bir sektörle ilgilenmek istemiyorum. Legal olan finans sitesi ise günde 1 tl bırakıyor 😀 o da o kadar uğraşmama rağmen. Spam sektörü bitti, kripto paralar aşırı riskli olduğundan çok kazandırmıyor. Online danışmanlık vereyim dedim ama onu da yapasım gelmiyor, insanlar uğraşmak kolay değil, bir de online uğraşmak hiç kolay değil. Yani gördün mü, yapabileceğim ekstra bir şey yok.. Bunu uzun uzun düşünmek belki de yapabileceğim en faydalı şey şu aralar.

Koronadan korunmak içinse, bol bol vitamin alıyor, güneşe çıkıyor, bağışıklığı yüksek tutuyor, asla kimseye yaklaşmıyorum. Bunlar yetiyor açıkçası.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik. Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir... En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?