1. Ana Sayfa
  2. Film-Dizi Yorum
  3. Megan is Missing Film Yorumum ve Şaşıracağınız Detay!

Megan is Missing Film Yorumum ve Şaşıracağınız Detay!

featured

Megan is Missing filmi 2011 de çekilmesine rağmen 2020 de tiktok fenomenlerinin izlerken kendilerini kaydetmeleri sonucu yeniden popüler oldu. Korku filmi kapsamında olan Megan is Missing, iki yakın kız arkadaşın kaçırılıp işkenceye maruz kalmasını anlatıyor.

Megan is Missing filmini ben de yeni yeni ergen olan yeğenim tarafından “dayı dehşet korkunç bir film izledim mutlaka sen de bak çok korktum ve tüm internet arkadaşlarımı engelledim” demesi ile duymuş oldum ve bir izleyeyim bakalım bizimki yaşına uygun bir şey mi izlemiş diye açtım stremio dan izledim.

Megan is Missing filmi konusu

Megan is Missing filminde, iki yakın kız arkadaş, ergenlikteler tabi bunlar, saçma sapan ortamlara girip çıkıyor. Ergenlik döneminde kişilerin yapabileceği bazı hataları yapmaktalar. İnternetten hiç tanımadıkları kişilere kolayca güvenebilecek saflıktalar ama tabi her ergen kız gibi bu saflığının farkında değil, zaten bir ergene safsın derseniz kabul de etmeyecektir. Bunlar da öyle işte.

Sonra internette tanıştıkları Josh takma isminde bir amca tarafından kaçırılıyorlar. Tabi Josh bunlara ergen yakışıklı bir erkek fotosu atıp kendini öyleymiş gibi gösteriyor. Film de Megan, Josh ile buluşmaya gittiğinde Josh ortaya çıkmıyor, sadece izliyor, bunu Megan’a daha sonra söylüyor ama saflık döneminde olan Megan bunu ürkütücü bulmak yerine romantik buluyor. Sonrası zaten filmde var, spoilera girmesin diye burada keseyim.

Megan is Missing Yorum & Değerlendirmem

Megan is Missing filmi oldukça rahatsız edici görüntülerle dolu. Çocuk ve ergenlerin psikolojisini bozabilecek seviyede çıplaklık, küfür ve kanlı sahneler içeriyor. Tabi ki bu film 18+ bir film, çocuk ve ergenlerinize izletmeyin ama ben kendi kızım olsa 15-18 yaş aralığında muhtemelen izlemesine ses etmezdim, şahsen yani.

Çünkü filmin aynı zamanda öğretici bir yanı var. Film ergenlik dönemindeki bir kızın nasıl kolay kandırılabileceğini, akran zorbalığını ve nasıl hissettirdiğini, anne-baba ile ergen çocuk arasındaki bozuk ilişkileri ve sonuçlarını ele alıyor. Baktığınızda ikinci kaçırılan kız, babasının prenses dediği henüz büyüyememiş bir ergen ve arkadaşları tarafından dışlanmakta. Diğer kızımız Megan ise baba figürü olmayan ve annesi tarafından sürekli baskıyla büyütülen bir kız. Ailelerin buradan çıkartacağı epey ders var.

Ergenlik dönemindeki gençler ise internette tanıştığı kişilere güvenmemesi, klavyenin arkasında nasıl birisinin olduğunu asla bilemeyeceklerini ve bu dünyada çok kötü şeyler yaşandığını çıkarmalı bu filmden.

Megan is missing filmi her ne kadar öğretici olsa da henüz filmdeki bazı sahneleri anlamlandıramayacak ve bilinçaltını oldukça kötü etkileyebilecek yaşta bulunan çocuklara izlettirilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Megan is missing filmini izleyebilmesi için bana göre en az 15 yaş gerekiyor. Biliyorum çoğu kişi böyle bir film için 15 çok az diye düşünüyor olabilir ama değişen dünyada maalesef lise çağındaki çocuklarımızın başına, saflıklarından dolayı çok şey geliyor. Bu saflıklarının kırılması lazım. Gerçek dünyanın tehlikelerle dolu olduğunu, birilerinin sadece söylediklerinden etkilenerek bir şeyler yapmaması gerektiği, her detayı anne-babası ile paylaşması gerektiği maalesef korku yoluyla anlatılabilir, yani en azından şahsi fikrim bu yönde ve alacağınız karar sadece sizin kararınız olmalı.

Megan is missing filmini film olarak değil de öğretici olarak izlediğimde etkili buldum ama aşağıda anlatacağım durum ile ilgili sonradan kandırılmış hissetmek de kötü oldu.

Megan is Missing Gerçek mi?

Megan is Missing gerçek miMegan is missing gerçek mi peki? Hazırsanız şimdi bombayı patlatayım! Film tamamen kurgu arkadaşlar. Gerçek yaşanmış bir film değil. Buluntu türde bir film. Bu tür filmler gerçek yaşanmış izlenimi vererek sizi etkilemek isterler. Nasıl etkiledi ama değil mi? Film de oynayan oyuncular daha önce bir filmde oynamamış yeni yeni ün yapmaya çalışan kişilerden seçilmiş ki daha önce gördüm demeyin, oyuncu olduğunu anlamayın ve daha çok etkilenin diye.

Zaten filmde Megan’ın kaçırılması güvenlik kameralarına yansıyor, adamın yüzü açık net, bırakın FBI’ı bizim şanlı Türk Polisimiz bile 1 hafta geçmez bulurdu yüzü belirlenmiş birisini. Onu geçtim, yakın arkadaşı kaçırılalı daha bir kaç ay olmuş birisi, ıssız bir köprünün altına vakit geçirmeye gitmez. Ergen bile olsa gitmez.

Umarım filmin öğretici yanlarını almışsınızdır. Ben dahil, klavyenin arkasındaki kişiyi tanımıyorsunuz ve internet ortamı güvenirliği sizin gözünüzde koca bir sıfır olmalı.

Yazar Hakkında

Merhaba, bir köyde köy öğretmeniyim. Kendimi bildim bileli yazmayı seviyorum, buraya da artık internette sadece okumayı bırakıp bir şeyler karalamak için bulaştım! :)

Sence?