Kripto Para Al Sat Yaparak Para Kazandım *5.446 TL!

kripto para kazanmak-min

Kripto para al sat yaparak para kazanmak açıkçası benim için bir hayal idi. Bitcoin üzerinden teknik analiz ve o tablolar grafikler mumlar vs çok karışık geliyordu bana. Borsa işleri bana göre değil deyip yüzüne bile bakmadım aylardır.

Bitcoin ‘in tekeri patlamış kamyon gibi artışı ve bir arkadaşın şu coin bu coin muhabbetleri vesilesiyle bakayım bir şu işlere dedim. Zaten pandemi falan insan boşlukta. Bir kaç youtube videosu izledim, btcturk hesabı açtım ve içine köşede duran 10 bin tl mi attım. Aylardır öylece duran, duracak olan bir para idi benim için.

Kripto Para Nedir?

Kripto para, kişiler arası takas işlemlerinde kullanılabilen şifrelenmiş sanal paradır. Bilgisayar çağında olmamız sebebiyle insanlar geleceğin parası olarak görmektedir.

Kripto Para İşi

Kripto para işine nasıl başladım? İlkin 100 tl ile youtubeda öğrendiğim destek noktası dedikleri yerden alım yaptım. Direnç noktasından sattım, bir günde 100 oldu 120. Ben de dedim bu iş olacak gibi, zevk aldım ve her şey zevk almakla başlar. Kumar da değildi hani. Cidden çok video izledim, azcık analiz yaptım öyle aldım ve doğru çıktı analizim.

Kripto para al sat işine gireceksem kendime bir sınır koyayım dedim. Benim 10 bin eğer 9500 olursa bırakacaktım komple. Bu prensibi belirledikten sonra kendimi 3-4 gün tamamen geliştirmeye ayırdım.

Bitcoinden para kazanma olayında artık bir şeyleri öğrenmiştim. 500-600 TL’lerle oynamaya başladım.. oldular 800.. 800 TL ile oynadım oldu 1000. Benim 10 bin tl, 3 haftada 12 bin oldu. Vadeli banka hesabına yatırsam 10 bin 100 tl falan olacaktı. Bu ne kar idi yarabbi!

Hala aynı prensip ile devam ediyorum. 9500’e düşersem bu iş kesinlikle bitecek. Bu prensip sayesinde çok temkinli kripto para trade kararı almak üzerine de kendimi eğitmiş oldum.

Şimdi ise binance üzerindeyim. Hala kendimi geliştirmeye devam ediyorum. İşternet diye bir yerden eğitim aldım en son. 950 TL verdim içime oturdu. Eğitim fena değil ama tekrar edici söylemlerle dolu ve açıkçası çok bir şey kazandırmadı bana. Yine de bilgi bilgidir. Şimdi crypto kemal adlı arkadaşın oluşturduğu ninja traders derslerine başladım. 20 Saat o da. Bu işi kumar gibi rastgele değil bilinçli yapmak istiyorum çünkü. Şu ana kadar kazancım yandaki görselde. 1.5 ayda.

 

Peki ne yapıyorum.. Bir kaç çok kısa ilgi vereyim devam edeyim. Çok kısa çok.

Kripto para borsası nedir?

Kripto para borsası, şifrelenmiş sanal paraların alım satım işlemlerinin döndüğü piyasadır. BTCTurk, Paribu, Binance gibi platformlara üye olunarak ve buralara para gönderdikten sonra hemen başlayabilirsiniz. 7/24 açıktır. Her işlemden çok küçük komisyon kesintileri olur.

Kripto Para Borsası Türkiye de Yasal Mı?

Kripto para borsası Türkiye de aktif olarak oynanmakta ve yasaldır. Devlet işlem gören kripto paralar üzerinden sizden değil de oynadığınız aracı borsadan vergisini alıyor. Bu sizin her işlemde komisyonlarınıza yansıyor.

Güvenilir Kripto Para Siteleri

Güvenilir kripto para siteleri üzerinden işlemlere başlamanız sizin için daha iyi olacaktır. Güvenilir kripto para borsaları dendiğinde benim aklıma ulusalda binance, yerli de btcturk ve paribu gelmekte. Ama bu konu biraz uzun. Kripto para sitelerinin avantajları ve dezavantajları var. Sizi bu paragrafın başına eklediğim linkteki makaleye davet ediyorum, gayet güzel açıklamışlar.

Kripto Para Borsası Grafik Okuma

Kripto para borsası grafik okuma ve analizler yaparak işlemler yaptığınız bir ortam. Kripto para teknik analiz konusunda kendinizi yıllarca geliştirmeniz ve bol tecrübe gereken riskli bir borsadır. Kripto para borsasında işlem yapanların yüzde 92’si kaybediyor arkadaşlar.

Kripto Para Caiz mi?

Kripto para caiz mi veya kripto para haram mı diye soranlar da oluyor. Kripto para çift yönlü risk içerdiği için dinen bir sakıncası bulunmuyor. Ama siz yine de en yakın cami hocasına veya ilahiyat bilgini birisine danışabilirsiniz.

Kripto Para Yorumlar

Kripto para yorumları başlangıç yaptığınızda yapacağınız en zarar verici arama olabilir. Yapmayın efedim. Kimsenin şeyiyle gerdeğe girmeyin. Kendiniz takip edin, analizinizi yapın, kendinizi geliştirin ve işlem açın. Bu konuda başkalarının söyledikleri ile muhtemelen zarar edeceksiniz.

Kripto Para Borsasından Nasıl Para Kazanıyorum?

Kripto para yatırımı üzerinden değil de kripto para al sat yaparak para kazanıyorum. Başlangıçta yatırım derken uzun süreli bir yatırımdan bahsetmiyorum. Ben aceleciyimdir. En fazla bir günde kazanç elde etmek isterim. Günlük al sat yaparak para kazanıyorum yani.

Nelere dikkat ediyorum ne yapıyorum, bitcoin kadar değerli tecrübelerimden bazıları:

 • Küçük paralarla oynuyorum. İlk 3 ay bin tl üzerinde parayla oynamayacağım.
 • Kripto para aldıktan hemen sonra alttaki destek noktasına stop-loss ekliyorum. Böylece binden aldığım para 600e düştüğünde otomatik olarak satıp benim zararımı kesiyor sistem. Stop loss belirtmeden işlem asla açmıyorum
 • Sürekli video izliyorum. Twitterdan bu işle ilgilenenleri takip ediyorum ama asla şunu alın bunu alın kısımlarını dinlemiyorum.
 • Başlangıçta yani 3-5 ay, hacmi en yüksek 6 coin haricinde oynamıyorum
 • Para ile inatlaşmıyorum. Artar dedim ama o azalıyorsa inat etmiyorum. Ufak zararla kapatıyorum
 • Bir coine odaklanıp onu akşam 17-18’e kadar izliyorum. Günlük destek direncini iyice anladıktan sonra en alt tutarlardan alıp gün içerisinde çıktığı en yüksek noktaya satış ekliyorum.
 • Önce 1 saatlik sonra 4 saatlik grafikler üzerinden basit düzeyde teknik analiz yapıyorum.
 • Kullandığım indikatörler: MACD, RSI, StochRSI, Vortex, Mavilim
 • RSI’yi 14 günlük değik 7 günlük kullanıyorum.
 • Asla para ortalardayken alış açmıyorum. Bu hatayı uzun süre yaptım.
 • Emir verdikten sonra dönüp bakmıyorum. Eğer alım gerçekleşmişse benimdir. Gerçekleşmemişse zaten hiç benim olmamıştır 🙂
 • Alım emri gerçekleştiği an stop loss ekliyorum ve üst satış emri de giriyorum.
 • Kaybettikçe oynama hatasına düşüp daha da kaybetmiyorum.
 • Kazandıkça daha yüksek oynama hatasına düşmüyorum.
 • Kazandığım paranın yarısını çekerek ilerliyorum. 10 bini 15 bin yaptım ve 3 bin tl yi çektim yedim güzelce, tadı da güzeldi 😀
 • TETHER ile işlem yapıyorum ki çok daha az komisyon ödeyeyim ve param dolar karşısında erimesin.(ama 1-2 hafta öğrenirken TL ile ilerledim)
 • BTCTurkun web kısmı çok hoşuma gidiyor(btcturk pro), binancenin de mobil uygulaması muhteşem. Bunlar bana hitap ediyor, bu sebeple haricine yönelmiyorum artık.
 • Makrofinans sitesinde şu kategoriyi (kripto para borsası) yer imlerime ekledim arada açıp yeni yayınlarını okuyorum, youtubeda kripto kemali ve kripto emreyi takip ediyorum, twitterda bir kaç isim var ama hala iyi bir şey mi yapıyorlar boş mu yapıyorlar emin değilim, bir de ninja traders telegram grubuna katıldım ve bence orası epey faydalı.
 • Bazı coinlerin icat eden kişilerinin twitter hesabını takip ettim bildirim zilini açtım.
 • Bazı coinler var stop loss eklemiyorum. Mesela diyelim LTC’yi 130 dan aldım , LTC oldu 99.. Çıkmıyorum. Ne de olsa o para bana acil lazım değil ve LTC gibi bir altcoin mutlaka 130 olacak diye bekliyorum, oluyor da. Gereksiz stop lossa karşıyım yani ama piyasanın tokatını yemediğim için bu benim hatam olabilir.

Yukarıda yazdıklarım benim tecrübelerim. Herkesin tecrübesi kendine 🙂 Ben 6 haftada 10 bini 15 yaptım. Bu işe devam edeceğim. Kendimi sürekli geliştireceğim. Bilgim ile para kazanmak hoşuma gidiyor.

Bu yazıda yatırım tavsiyesinde bulunulmamış sadece kişisel deneyim ve görüşler paylaşılmıştır. Klasik olacak belki ama yasal olarak belirteyim: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

 

Gelişmeleri yazarım yine. Yorumlardan bana sorular sorabilirsiniz, sağlıkla kalın.

 

Yazı dolaşımı