1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Xiaomi Akıllı Robot Süpürge Aldım! Xiaomi 1C Kullanıcı Yorumum

Xiaomi Akıllı Robot Süpürge Aldım! Xiaomi 1C Kullanıcı Yorumum

xiaomi robot vacuum 1c süpürge

Xiaomi Mi 1C Akıllı Robot Süpürge kullanıcı yorumu olarak ben de google da epey araştırmıştım ama maalesef alışveriş siteleri hariç kullanıcı yorumuna rastlayamadım. Sizi bilmem ama ben internetten bir şey alacaksam alışveriş siteleri haricinde kullanıcı yorumlarına odaklanırım. Ekşi sözlük ve alışveriş sitelerinde reklam yorumlar çok oluyor.

Xiaomi Mi 1C Akıllı Robot Süpürge youtube inceleme videoları var bir de. Ben henüz reklamsızına rastlamadım. Aa durun durun bir dk. bir tanesi reklamsız idi ama unuttum 🙂 Yine gevezeliğim tuttu yazı uzuyor. Yani velhasıl kelam gerçek bir kullanıcı yorumu olsun diye bu yayını ele alıyorum.

 

xiaomi robot vacuum 1c süpürge

Akıllı Robot Süpürgeler Nedir? Ne İşe Yarar?

Robot süpürgeler, evi robotik bir şekilde yani size hiç ihtiyaç duymadan süpüren aletlere deniyor. Sizin bu aletler için tek yapmanız gereken yemini verip başlat düğmesine basmanızdır. Geri kalan tüm süpürme kontrolleri ondadır. Yani yok koltuğun altına girem yok altını süpürmek için masayı kanepeyi kaldıram fıtık olam olayı son buluyor.

Robot Süpürgeler Kimin İçin? Kimler Kullanmalı?

Robot süpürgeyi kimler mi almalı.. Cevap çok basit parası olan herkes 😀 tamam tamam şaka bir yana özellikle şu durumlarda olanlar robot süpürgeleri daha ciddi düşünsün:

  • Evcil hayvan besleyenler.
  • Öğrenciler. Hadi ama o evlerin hallerini biliyoruz. Üşengeçler sizi 🙂
  • İş hayatından ev işlerine çok fırsat bulamayanlar.
  • Eve düzenli temizlikçi alıp, o gelene kadar etrafta toz moz olmasın idare etsin diyenler.
  • Toza alerjisi olan veya evdeki toz miktarını azaltmak isteyenler.
  • Evi yola bakanlar-çok çabuk tozlanır.-
  • İleri düzey teknolojik aletleri kullanmayı sevenler.
  • Ev temizlemeye üşenenler.

En iyi Akıllı Süpürge Hangisi?

En iyi akıllı süpürge tartışmasız irobot markasına ait. Irobot markası daha xiaomi veya samsung ram yükseltmekle uğraşırken yıllar yıllar önce bu aletleri çıkarttı. Peçete de selpak neyse, elektrikli robot süpürgelerde irobot odur.

Fakat çok pahalılar 😀 Bu sebeple alternatif marka arayışına yöneliyoruz ve alternatif en iyi marka olan Xiaomiye bakıyoruz. Bakıyoruz da elli tane model.. Hangi xiaomi robot süpürgeyi almalıyız? Valla ben xiaomi 1c vacuum mop modelini aldım.. Peki neden..

Xiaomi 1c Vacuum Mop Neden Alınmalı?

Xiaomi 1c vacuum mop diğer şayomilere göre en üst düzeyde emiş-çekiş gücüne sahip model çünkü. Benim için bu aleti almamdaki temel etken evde toz olmasındı. Ne kadar az toz o kadar iyi.

E modeller arasında emiş gücü en yüksek olan da 1c modeli. Tam 2500 Pa emiş gücü var. Ayrıca üstündeki kamera sayesinde haritalamada yapıyor, yetmiyor o haritayı kayıt ediyor.

Bu arada fiyat/performans olmasına değinmiyorum bile. Fiyatlara ve emiş güçlerine baktığınızda anlayacaksınız.

Peki dezavantajı ne? Pil gücü efedim. Diğer modellere göre düşük. 2400Mah. Çok da düşük değil de.. kıyas yaparsak hani. Turbo modda 38 mt2 temizliyor ve bu bana yetiyor. Minnak evi olanlar için paha biçilmez. Standart modda ise 100 mt2lere kadar temizliyor.

xiaomi 1c vacuum mop‘un en iyi özelliklerinden birisi ise; diyelim adam(bakın cinsiyetçi yaklaşmıyoruz, yorum olarak tebrik edebilirsiniz:) ) temizlik yaparken şarjı bitti.. gidiyor kendini şarja koyuyor, yüzde 80 olunca kaldığı yerden devam ediyor. Böylece mesela işe giderken çalıştırdınız diyelim, şarjının diğer modellere göre az gidiyor olmasının sizin için bir önemi kalmamış olacak. Dinlenip dinlenip temizliğe devam edecek.

xiaomi 1c vacuum mop‘un en en iyi özelliklerinden birisi ise haritalama yapması. Evin haritasını 3 süpürme sonucu çıkartıyor. Kaydediyor. Sonrasında siz harita üzerinden şurayı süpürme buraya geçme şu odaya girme gibi sınırlar çizebiliyorsunuz. Veya sadece şu kısmı süpür diyebiliyorsunuz. Misal yemek yedin döküldü. Harita üzerinde o alanı işaretle sadece orayı süpürür yuvasına gider. Çok iyi değil mi ya!

xiaomi robot vacuum 1c süpürge

 

xiaomi 1c vacuum mop hem süpürme hem silme özelliği yapıyor. Tek fırça olduğuna bakmayın her yerden iki kez hem sağlı hem sollu geçiyor. Dolayısıyla fırça sayısının önemi kalmamış oluyor. Süpürme gücü özelliği zaten modeller arasında en iyisi. Silme özelliği ise beklentimden daha üst çıktı. Tabi ki bizim sildiğimiz gibi olmuyor ama suyuna az sirke katınca en azından yerlerin mikrobu kırılıyor 🙂 Su seviyesini ayarlayabiliyorsunuz, yani çok ıslak sil veya az ıslat gibi. Sildiği kısım cırt cırtlı, çıkıyor ve yıkanıyor.

xiaomi 1c süpürgenin dezavantajlarından birisi ise yüzde 15 olunca şarj standına dönmesi. Arkadaş bırak ben seçeyim ne zaman döneceğini. Benim ev minnak, yüzde 5 de de dönsen olur mesela. Yazılımla halledilir inş.

xiaomi 1c vacuum mop dezavantaj olarak ayrıca mop yani sildiği kısım su miktarının az olması diyebilirim. Aslında diğer bir çok modele göre çok. Benim ev 55 mt2 ve 3 çalıştırmada bir yeni su dolduruyorum varın siz hesaplayın.(az ıslat desem 6 çalışmada bir edecek tabi)

Makine bilinçli temizlik yapıyor. Her yeri süpürmeden standına dönmüyor ve bir yerin üzerinden gereksiz yere defalarca geçmiyor. İki kez en fazla. Gerçekten akıllı bir cihaz.

xiaomi 1c robot süpürge avantajlarından birisi de uzaktayken çalıştırabilmeniz. İşteyken kafanız estiğinde çalıştırabiliyorsunuz. Bu tüm modellerinde var da yine de yazayım dedim 😀

Sevdim ben bu aleti. Yatak ve koltuğun altına girmiyordu ayak aldım yeni, yükselttim onları. Şimdi girmediği yer yok. Ha uyarayım! benim banyoda klozetin altına sıkıştı ve zorladı.. üstünde çizikler meydana geldi :/ bilemedim.. kusura bakma cemile(adını cemile koydum) en büyük aşklar kazayla başlar cemile.. yok ya da o laf öyle değildi, neyse.

Bu arada xiaomi 1c vacuum mop amazon satın al yapın. Amazon türkiye bu konuda aşmış dostlar. Adamlar ertesi gün siparişi teslim etti, 3 ay içinde iade edebilirsin diyor. Türkiye’ye fazla valla.

Eksiklikleri:

*Kesinlikle büyük evdeyseniz yani 100mt2 ve üzeri ise almayın. Pişman olursunuz. Ablam aldı, evi 130mt2, sessiz modda evi ancak tamamlıyor. E ne anladık güçlü olmasından.

*Halı tanıma özelliği yok ve halıların üzerine çıkmakta zorlanabiliyor. Ikea shaggy halımı sattım bu sebeple 😀

Yorum Yap

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik. Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir... En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?