1. Ana Sayfa
  2. İlişkiler-Sevmek-Sevilmek
  3. Rüyada İlk Sevgiliyi Görmenin Buruk Acısı

Rüyada İlk Sevgiliyi Görmenin Buruk Acısı

featured

Aranızda ilk sevgilisini ama hani yetişkin anlamda ilk sevgilisini 10 yıl sonra rüyasında gören var mı?

Ben bu gece gördüm. daha doğrusu saat 12 olmuştu sanırım, dedim biraz daha uyuyayım, aklımın bana böyle bir ceza vereceğini bilsem uyumazdım.

Rüyamda bir denizde boğuluyorduk, dalgalarla boğuşuyorduk, gece idi ve fırtınalı idi. Deniz bir gidere dökülüyordu. Bu “ilkim” kişisi oraya doğru kulaç atıyordu, arkadan kurtarmak için bir şekilde daha hızlı gittim. Gidere gittiğimde boğulmak üzereydi. Orada sarı ışıklar vardı, kanalizasyon gibi düşün. Sırtıma aldım. Onu kurtardım. Şimdiki kocası-ne alakaysa- sevenler birbirini hiç bırakmamalıydı fırtınalı günde bile gibi bir şey dedi gitti. Sonra bu sırtımda bana sarılıyorken arkadan, abartmıyorum, sezen aksudan seni kimler aldı parçasının şu bağırdığı kısmı çaldı

Deli gözlerin, gelir aklıma
Gülüşün, öpüşün, iç çekişin gelir..

O sırada oldukça içten, oldukça hissederek hıçkıra hıçkıra ağladım rüyamda. Beynim bana bunu kesmeden rüya zamanıyla 2 dakika yaşattı. Uyandığım da ağzım yüzüm yamulmuştu. Mideme de birisi yumruk atmış gibiydi.

ayrılık ilk sevgiliBu “ilkim” kişisi ile üniversite bir de bir sene çıktık. Oldukça masum bir aşk idi. Sanırım hayatımda tam anlamıyla hala sadece onu sevdim. Sonrakilerde hep bir şey eksikti ama ona ilk görüşte vurulmuştum. Sorun şu ki toy idim, liseden yeni çıkmış üstelik erkek yatılıdan yeni çıkmış, kadınlara nasıl davranacağını dahi deneyimlememiş bir erkek idim. O toyluklar sonucunda bir sene sonra bitti ilişkimiz. Aradan 3 ay geçti kendisi sınıftan başka bir adamla çıktı. Çabaladım ettim ama böyle yapmasın ona karşı bir şey hissetmiyorum demiş ellere. Ama farkındaydım o kişiyle gerçek anlamda mutlu değildi, hissedebiliyordum ama ısrarda devam etmenin de rahatsızlık vermek olacağını düşünerek bıraktım kendi hallerine.

Sonra evlendiler. Şu an bir kızları bile var. Geçen arkadaş attı fotoğrafını. O fotoğraflarda bile gerçek anlamda mutlu değil gibiydi ya. Umarım mutludur.

Bazen diyorum ki; ne sevmeyi becerebildim ne de sevilmeyi..

Sayın beynim:

 

Tamam anladık ilkin önemliydi ve saçmalıklarım yüzünden kaybettin. Ama 10 yıl oldu. Lütfen unutur musun artıkın. Bilinç düzeyinde unutuldu zannediyordum ama sen tüm çöplüğü bilinçaltına atmış onu da rüyalarımda karşıma çıkartıyorsun ama olmaz. Bu yaşandı bitti. Bambaşka bir rüzgarda kendi seçimiyle savrulan birisi o. Senin karşına kimler çıkar daha geyiğini yapmak istemezdim ama tek yönlü bir bilet bu.

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik. Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir... En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?