Rocket League Nasıl Oynanır? Taktikler ve Tavsiyeler!

Selamlar,

Size bir bilgisayar spor-araba oyunu tavsiyem var: Rocket League!

Hay aksi! Bilgisayar oyunu dedikte bu oyun playstationda da oynanıyor. Kusuruma bakmayın ve anlayın işte canım aa 😊

Tabi ki zevkler tartışılmaz ama benim yıllardır oynadığım en uzun ve en zevkli oyunlardandır Rocket League. Günlük stresimi, derdimi tasamı alır götürür oynadığım süre boyunca. Hatta çoğu zaman canım çeker, bildiğiniz canım Rocket League çekiyor yani.

[box type=”note” align=”aligncenter” class=”” width=””]Rocket League oyununu niye tavsiye ediyorum:[/box]

Öncelikle oyun cidden göz, zaman, el koordinasyonu istiyor. Öyle basit bir oyun değil. Anlaması kolay, oyun modlarını falan kavramakta sorun yok zaten oyun Türkçe. Ama öğrenmesi.. İşte o zor. Zaten çekici tarafı bu, zor olan öğrenme sürecini 4-5 günde atlatıyorsun ve aşırı eğleniyorsun.

 

rocket league nasıl oynanır?

Rocket League oyununda tasarımını kendiniz yapabildiğiniz bir araba ile boş kaleye gol atmaya çalışıyorsunuz. Oyunda turbo, drift, havalanma, patlama-patlatma gibi durumlar var ve bunların kombinasyonu içerisinde oynuyorsunuz. Örneğin duvara çarpan topun nereye düşeceğini hesaplayıp sonra havalanıp tam zamanında topun doğru kısmına vurup gol atıyorsunuz.. İşte o an ki keyif paha biçilemez. Ya da biçilir, çünkü oyun şu an rocket league  steam da en saf haliyle bedava. Evet evet bildiğiniz bedava..

Rocket league indir yazdıktan sonra karşınıza iki seçenek çıkar. rocket league oyna artık ücretsiz yani. Epicgames veya steam üzerinden indirilebilir. Bu platformlardan birisini seçip rocket ligi ücretsiz oynayabilirsiniz.

Rocket League rank sistemi olması da ayrı bir tavsiye sebebi. Rocket League açın ve oyunu oyna dedikten sonra rekabetçi deyin. 10 maç sonra oyun sizin seviyenizi anlayıp sizin seviyenize uygun rakipler getirecek karşınıza.

Rocket League oynadıkça geliştiğiniz bir oyun ama Rocket League eğitim kısmı başka bir tavsiye sebebidir. Oyunda oyunu öğrenmeniz için ve kendinizi geliştirmeniz için ayrıca bir kısım var. Eğitim bölümüne girip çeşitli eğitimler yapıp daha da ilerleyebilirsiniz. Ben 1 hafta boyunca sürekli eğitim yaptım ve hep botlarla oynadım.

Başka bir sebep ise Rocket League sürekli güncelleme gelen bir oyun. Sürekli geliştiriliyor, yeni araba tasarımları, yeni oyun modları geliyor.

Rocket League oyununu 2-3 arkadaş bir takım olup o şekilde de oynayabiliyorsunuz ki bu daha da zevkli yapıyor oyunu. Genelde abim ben ve onun ev arkadaşı bir takım olup herhangi bir üç kişilik başka bir takımla oynuyoruz. Çok çekişmeli geçiyor, abim kale çizgisinden son anda top çıkartıyor, arkadaşı Mehmet abi topu rakip kaleye kaldırıyor, bunu gören ben havalanıyorum ve tak, bam diye gol oluyor.

Rocket League oyun içi sesler, efektler ve müzikleri muazzam bir yapım. Rocket League müzik listesi diye spotify’de liste dahi var. Buraya  tıklayıp ulaşabilirsiniz.

Rocket League Gamepad tavsiyesi

Ben şahsen X-box kolu kullanıyorum ve aşırı kaliteli buluyorum kullanımı da bence çok keyifli. Tuş ayarlarımı ise şöyle hemen aşağıda belirteyim;

rocket-lig-kamera-ayarları

Rocket League Kamera Açısı Ayarları Tavsiye

Ben kamera ayarlarını şu aşağıdaki fotoya koydum öyle kullanıyorum. Daha geniş bir alanı görmek güzel oluyor. Başlarda alışması zor oldu ama sonra iyi ki bu şekilde oynuyorum dedim. Siz de benim ayarlarımda oynamak istiyorsanız değiştirmeden önce kendi ayarlarınızı not almayı unutmayın.

Rocket League Xbox kol ayarları


Rocket league freestyle nasıl yapılır?

Freestyle yani havada yön vererek vurma olayı oyunda çözülmesi ve alışılması en zor durumlardan birisi. Bunu düzgün yapan tutup yürüyor diyebiliriz. Ama cidden kolay değil. Şunu unutmayın bu kesinlikle eğitimle ve oynadıkça gelişen bir yetenek. Yani doğuştan gelmiyor kimseye ve oynayanların yüzde 70-80’i bunu düzgün yapamıyor, bu yüzden silkelenin kendinize gelin moralinizi bozmayın. Bu yüzden oyunu bırakan çok oluyor biliyorum.

Peki rocket league freestyle nasıl geliştirilir?

Öncelikle basit havalanma antremanlarını basitten zora yapın. Defalarca yapın.. Sonrası için aşağıda freestyle tavsiye ettiğim eğitim kodlarını paylaştım, bu kodları şu kısma yazarak ilgili eğitimlere ulaşın ve onları defalarca çalışın.

https://www.youtube.com/watch?v=4pdtB2MXVZ8
Eğitim Kodu: 6972-30F3-7186-922A


Eğitim Kodu: 355C-FEC4-73B5-73CF

https://www.youtube.com/watch?v=uFu6PcqjdNg
Eğitim Kodu: 2034-EFF1-F097-C5F1

Rocket league duvardan havalanıp topa vurma nasıl yapılır?

Bu da önemli bir husus oyun içinde. Aşağıdaki eğitim kodlarından bu konuda size tavsiye ettiğim bazı antremanlara ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=TD11droKD7U
Eğitim Kodu: 3228-263D-47A4-21F2


Eğitim Kodu: 0FB6-C16F-D26D-0A6F

Son olarak şunlarda her oyuna girmeden bir bakıp çıktığım arada çalıştığım antremanlardır:

5A65-4073-F310-5495
Kaleci: 5CB2-6D82-1B54-47B7
691E-22DF-DBAA-6811

En iyi seçilen 8 eğitim kodu:
  • Pack 1 – Dribbles – BFF5-2F90-5E7C-B9CD
  • Pack 2 – Ground Shots – 6EB1-79B2-33B8-681C
  • Pack 3 – Wall Shots – 9F6D-4387-4C57-2E4B
  • Pack 4 – Aerial Shots – Pass – C7E0-9E0B-B739-A899
  • Pack 5 – Aerial Shots – Redirects – 8D93-C997-0ACD-8416
  • Pack 6 – Aerial Shots – Rebounds – E94F-C04B-434D-7FE6
  • Pack 7 – Saves – 2E23-ABD5-20C6-DBD4
  • Pack 8 – Clears – 5DA1-EA21-5EF9-EA21

Yayını daha fazla uzatmamak adına oyun içi yazışmalar, ödüllü e-spor turnuvaları, saha çeşitliliği, gol efektleri gibi hususlarda karalamadan bırakıyorum burada. Kısacası yarış-hızlanma oyunları ve spor oyunları size göre ise Rocket League oyununu bir deneyin derim.

Rocket League oynadıysanız sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Başkalarına tavsiye eder misiniz? Ya da Rocket League havadan gol atma taktiği veya Rocket League tuş ayarlarınızı paylaşmak isterseniz yorum bölümüne bekliyoruz, hemen şuracıkta aşağıda.
Exit mobile version