1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. Roborock S5 Max Daha Akıllı Olabilirdi!

Roborock S5 Max Daha Akıllı Olabilirdi!

roborock s5 nasıl

Roborock S5 Max Vacuum Cleaner Akıllı Robot Süpürge Beyaz renk aldık geçen arkadaşıma. Uzun süre inceleme fırsatı buldum. Arkadaşım çokça hata yaşadı ve yardım için beni çağırdı. “Geveze” bu yuvasını bulamıyor, “geveze” sen sığmadığı yere girmez akıllı makine diyordun ama girdi sıkıştırdı çizdi kendini dedi. Bir gece onda yatıya kaldım uzun süre sırf Roborock S5 ‘i test etmek için.

Haklıydı…

Roborock S5 Max Nasıl?

Roborock S5 Max‘ın yani en azından şu an piyasadaki en pahalı robot süpürgenin daha akıllı olmasını beklerdim. Bu kadar para verilen bir cihaz çalışırken bazen durup uzun uzun düşünüyor 😀 evet bildiğiniz uzun uzun hareketsiz kalıp düşünüyor.

Arka odalardan yuvasını da bulamıyor. Belki wifi az çekiyor ondandır diye router aldık bakalım. Sıradan bir salon olmasına rağmen 45 dk sırf salon temizliyor garip şekilde. sonra diğer odalara geçiyor ama onlara salon kadar özenmiyor.

Halı ile zemin arasında bir nesne varsa yüzde 90 takılıyor, takılmasa bile öyle kalıp uzun uzun düşünüyor. Misal holde yolluğunuz var kalın diyelim, yolluk ile duvar arası 10 cm zemin var, yani yolluk-10cm zemin-duvar. Bu ikisinin arasındaki 10 cm’e sıkışıyor.

Roborock S5 Çok kibar. Perde görse dahi gitmiyor. Daha önce 1c kullanmıştık o zorluyordu. Bir yandan iyi bir yandan kötü. Perde altları kalmış oluyor.

Masa etrafında sandalyeli bir konumu harika süpürdü. Xiaomi 1c sandalye ayaklarının üzerine çıkmaya çalışıyordu bu anlıyor onun bir ayak olduğunu. Bir kaç kez yuvasını bulamadı, yuva yerini değiştirdik. mutfakta halı sebil arası yarı fayans genişliğinde olmasına rağmen orada takıldı hata verdi, halıyı değiştirdik.

Roborock S5 Max Beğenilen Yanları

Geveze Bey, hiç mi bir şeyini beğenmediniz Roborock S5 ‘in derseniz beğendiklerim:

 • Moblaması yani silmesi çok kaliteli. Kıvamında su veriyor ve haznesi büyük.
 • Tam büyük eve göre. Geniş 2+1 ve üstü bir eviniz varsa sakın 1c almayın, arkadaşa aldık iade ettik. 2+1 veya 1+1 eviniz var ise de 1c harici bakmayın 🙂
 • Haritada odalara isim verip, sadece şu odaları temizle demek çok zevkli ve kullanışlı.
 • Haritada salon-hol-yatak odasını bir oda gibi belirlemişti ama bunları bölme özelliği koymuşlar bu kullanışlı olmuş.
 • Siri ile ve google ses asistanı ile uyumlu olarak çalışabilmesi de kolaylık ama açıkçası açar uygulamayı basarım clean’e, çok da gerek yok ama konu komşu geldiğinde hava atmak isteyenler için iyi. Misal biz “katıya, daha iyi temizle” sesli komutu için “güçlü” modda çalışmayı seçtik, gülünç oluyor başkasının yanında.
 • Süpürme gücü gayet yeterli.

 

Roborock S5‘ i kullanmaya devam ediyor arkadaş bakalım. Sık sık giderim kendisine. Gözlemlemeye devam edeceğim ama ben 1+1 minnak evime iyi ki xiaomi 1c yi almışım dedim.

Google’a Roborock S5 Max fiyat, Roborock S5 Max en ucuz yazdığınızı fark ettim, amazon harici alım önermem, fiyat ara ara düşer sabırla bekleyin. Roborock S5 Max yorum, Roborock S5 Max ekşi yazmışsınız bu yayından memnun kalmışsınızdır. Roborock S5 Max kurulum yazmışsınız oldukça basit ama talep gelirse görselli anlatırım veya takıldığınız kısmı sorun cevaplayayım. Bir grup arkadaş da Roborock S5 Max vs s6 yazmış, en büyük farkı s5 max s5 serisinin en sonu en gelişmişi, s6 ise o serinin başı, karşılaştırmak gerekirse Roborock S5 Max vs s6 max karşılaştırılmalı ama fiyatları arasında uçurum söz konusu.

6.5
Roborock S5 İnceleme Sonucu

Roborock S5 Sahnede, Juri Geveze:

 • Süpürme Gücü 8.7
 • Silme Kalitesi 9.9
 • Gürültü Seviyesi 4
 • Fiyat Performans 6.5
 • Akıllı İşlevler 3
 • Telefon Uygulaması 7.1
Yorum Yap

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik. Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir... En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?