1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Oppo A5 2020 Nasıl? Alınır mı? Yorum..

Oppo A5 2020 Nasıl? Alınır mı? Yorum..

oppo a5 2020 nasıl

Annemin iphone 6s plus kullanırken hayattan aldığı zevkin düşmesi üzere (kendisini android den geçirmiştik ve alışamadı bir türlü) yine androide geçirmek maksatlı onun telefonunu temmuz 2020 de 1500 tl ye satıp, 2300 tl yi geçmeyecek bir android telefon alalım dedik.

Tarihleri veriyorum çünkü Türkiye’de fiyatlar her ay değişiyor. Eskiden 6-8 ayda bir değişirdi.

Neyse efendim sözü fazla uzatmayayım. Kendim oppo renoz 2z kullanıyorum ve oppodan da coloros arayüzünden de çok memnunum. Zamanında 3 bine aldığım bu telefon 8 ay geçmesine rağmen en ufak bir optimizasyon kaybı yaşamadı. E dedim bildiğimiz marka, oppo bakalım, o fiyat düzeyinde de Oppo A5 2020 modeli vardı.

Rakipleri ise xiaomi Redmi Note 9, huawei y9 prime 2019 idi. Bunlardan  xiaomi Redmi Note 9 daha bir göze çarpıyordu. Çünkü mah değeri 5000 lerde ve kamerası 48 mp idi. Oppo a5 ise 12 mp  ve 5000 mah idi.

Annem için kamera ve bataryası önemliydi. Kadın 60ından sonra PUBG oynamayacaktı.

Fakat xiaomi Redmi Note 9 kullanıcı yorumları iyi değildi. Sizi bilmem ama benim gerçekçi bulduğum kullanıcı yorumları youtube yorumlar kısmı oluyor. orada inceleme videolarında yorumları yeniden eskiye sıraladığınızda gerçek yorumları güncel görebiliyorsunuz. Sitelerden hepsiburadadaki şişirme yorumlara hiç güvenmem. n11 ve trendyol yorumları daha gerçekçi geliyor. Onlara ve ekşisözlüğe de göz atıp bir karar veririm.

xiaomi Redmi Note 9 hakkında kullanıcılar sensör arızaları olduğunu, kameradan galeriye geçerken donmalar gibi sorunlar olduğunu söylemişler. Özellikle sensör sorunları yani mesela birisiyle konuşurken ekranın açılması ve yanağınızla bir yerlere değme gibi annem için büyük sorun.

Ekşide oppo a5 kullanan kişilerden topladığım yorumlar ise hep olumlu idi. Kamera da önemli olan lens ve ben fiyatına göre çıkan sonuçtan memnunum diyorlardı.

Tamam dedim uleyn! Oppo a5 2020 yi 8 temmuz 2020 de 2292 tl ye sipariş geçtim. Bakalım.. gelsin inceleyeceğiz.

bence 2300 veya 2500lere çıkıyorsanız ciddi düşünün bu modeli. Oyunla çok işiniz yok ise kesin alınabilir. Oyun ile çok işiniz var ise bence 2500ü siz 3500 tl lere zorlayın.

Oppo a5 2020 yorumum şimdilik bu kadar. Şu ana kadarki kötü diyebileceğim tek yönü SAR değerlerinin abartı yüksek olması. Oppo a5 kamerası nasıl? özellikle bunu merak ediyorum, burayı önümüzdeki 6-7 gün içerisinde örnek fotolarla güncellerim. Kullandıkça şahsımın kullanıcı yorumunu da buraya aktaracağım.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik.Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir...En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?