1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Iphone’dan Oppo’ya Geçtim, Yeni Telefonum Reno 2z!

Iphone’dan Oppo’ya Geçtim, Yeni Telefonum Reno 2z!

oppo reno 2z

IMG 6772Kadınlar ayrıldığında saçlarını kestirir veya boyatırlar, bende genelde telefon ya da araba değiştiriyorum.

5 yıla yakındır kullandığım Iphone 6s plus telefonuma gün itibariyle GG dedim ve vedalaştık kendisiyle. Gün içerisinde 3 kez şarj etmek zorunda kalmam ve telefonun yavaşlamış olması(bkz: apple bilinçli telefon yavaşlatma), yeni çıkan iphone fiyatlarının kol kadar olması sebebi ile androide geçişe karar verdim.

Epey araştırdım, dedim böyel araştırmak yetmez gideyim mağazaya dokunayım elleyeyim inceleyeyim hissine bakayım. Sonuç olarak Oppo kesinlikle diğerlerine göre daha kaliteli hissettirdi.

Telefonu elinize alıp açıp şöyle bir uygulamadan uygulamaya zıpladığınızda bir kalite hissediyorsunuz. Sebebini bilmiyorum ama bu hissi huwaide veya şayomide hissetmedim. Kamerasını test edeyim dediğimde tamam alıyorum dedim ve fiyatın uygun bir aralığa düşmesini bekleyip teknosadan 3 bin tl ye aldım.

Bu markanın beni en çok çeken kısmı işletim arayüzü ColorOS denen şey bildiğimiz IOS çakması. Bu sebepledir ki bence iphonedan androide geçmek isteyenler için şu an en iyi marka bu. Hiç yabancılık çekmiyorsunuz. Arayüz o kadar benziyor ki bazen icloud neredeydi ya diyorum.

Adamlar oppo share diye bir şey yapmış misal, bizim airdropun aynısı.

Ben telefonu niçin kullanıyorum diye sordum önce? Benim için olmazsa olmaz hız(stabilite) idi, zamanla yavaşlatılmaması, kamerası, batarya ömrü ve şarjı. Oppoya baktığımızda uygulamarı açıp denediğimde sanki telefon böyle bir acele ediyor tamam tamam açtım açtım gibi bir durum var. Hemencecik açıyor, diğerine geçiyorsun pat o da açılmış. Bu konuda diğe rmarkalara göre ayrı bir hız söz konusu.

Kamerası derseniz muhteşem kaliteli çekiyor. Ortamlarda fark edildiğinde seninki ile çekelim oluyor.

Gün sonu aktif kullanımda uyurken telefonu şarja takarım ve genelde yüzde 53-45 arasındayken günü tamamlamış oluyoruz.

Beğenmediğim yönler: Instagramda hikayelerde video olduğunda bi değişik dalgalanma oluyor bunu yazılımla çözebilirler bencek, telefonu kapsız kullanmak mümkün değil acaip kayıyor masada falan duramıyor, ekran parlaklığı ayarlama olayının daha prof olmasını beklerdim.

Bunun haricinde en en en beğendiğim yön arttırılabilir hafıza. Bu sayede +100 tl ile SD kart alıp 256 gb yaptım.

Şimdilik tavsiye ediyorum, ilerleyen aylarda göreceğiz asıl yüzünü.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik. Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir... En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?