İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İnternetten Para Kazanmanın Tatlılığı

İnternetten Para Kazanmanın Tatlılığı

internetten para kazan

internetten para kazanmakBundan sadece ben mi zevk alıyorum bilmiyorum ama internetten bir şekilde para kazanmak çok hoşuma gidiyor. Yani paranın kendisi değil ama. Arada ince bir çizgi var. Para kazanmak hoşuma giden şey. Bir şeyi elde etmeye çalışmak, uğrunda saatlerini harcamak, araştırmalar yapmak ve sonunda o konuyla ilgili somut bir ödül olan para kazanma olayı damağımda güzel bir tat bırakıyor. Yıllardır internetteyim. İlk paramı yanlışlıkla kazanmıştım bir blogum üzerinden. Harcayınca gerçek olduğunu anlamıştım, öğrenciydim. Sonra bu konunun çok üstüne gittim ve şunu gördüm: Burası bir maden! Fakat nasıl o kömürü çıkartman için yerin bin metre altına kaza kaza inmen gerekiyorsa bu maden de de aynı şey geçerli.

Ama bu madende çalışanlar istiyor ki hemen cevhere ulaşayım. İnternetten para kazanmak cidden zor bir zanaat. Kazanmaya başlayınca kolay, çünkü keşfetmiş oluyorsun artık kazan dur. Ama o keşfetme aşaması.. O aşama sevda,azim,hırs ve pc’den sıkılmamak ister azizim.

En son temmuz ayında bir sosyal internetten para kazanmedya platformu üzerinden para kazanmayı keşfetmiştim. Keşif 4 ayımı almıştı. Ama çok da legal değildi. Bu yüzden 3 ay sürdü ama sonuç olarak 15-17 bin kazanmışımdır. 3-5 bin kaybetmişimdir. Bu arada legal değildi derken kimsenin de hakkına girmiyoruz yane 🙂

Sonra tabi tadını almıştım artık. Tekrar denemek istedim olmadı, tekrar olmadı.. Birilerinden bişey öğrenmek için 5-6 bin daha harcadım olmadı.. Ama 5 ay sonra yani bugün ne oldu… Az önce bir yol daha keşfettim ve 5 günlük uğraş sonucu az önce adsenseden 1.8 sterlin günlük kazandığımı kontrol edince gördüm. Bu da bir gün kapanır tabi. Ama işte dedim ya önemli olan para değil. Kazanma duygusu tatmini sanırım.

Bu arada kapanırsa kaçacağım yollar keşfini de tamamladım. Sonucu bekliyorum. Onu bunu bilmem ama taşı sıkarak suyunu çıkartmanın zevki az şeyde var.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik. Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir... En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?