1. Ana Sayfa
  2. Tavsiyeler
  3. Türk Host Firması Tavsiyem – Blogun evini taşıdım

Türk Host Firması Tavsiyem – Blogun evini taşıdım

türk-sunucu-server-hosting-firmalar

Alman bir firmada(hetzner) barınan sunucum yedeklemeleri kapatmayı unuttuğumdan dolayı göçmüş. Putty den ssh ye girdiğimde bir de ne göreyim, SQL hatalarla dolu. Amaan bu çocuk ne diyor arapça sanki dediğini duyar gibi olduğumdan özetle: blogun bulunduğu sunucum(bi nevi blogun evi gibi düşünün) bozuldu. Gitti yani yazdığım onca şey..

[box type=”note” align=”alignleft” class=”” width=””]

Sonradan okuyunca “lan reklam gibi olmuş ha yazı” dedim ama bu yazıya herhangi bir reklam alınmadı, reklamsızdır efedim. Sadece sevdim mi çok övüyorum, sövdüm mü çok gömüyorum nabim ?‍♂️

[/box]

Bende Türk sunucu firması arayışına girdim. Neden? Yıllarca yabancı firmaları kullanıyorum ama işte herhangi bir hatada yabancı bir firma destek vermiyor. Derdini anlatman falan mesele hep. Bu sorunları çok yaşadım son zamanlarda.

türk sunucu server hosting firmalar
hangi hosting-sunucu-firma

Az gittim uz gittim derken, guzel.net.tr ye yazayım ilk dedim çünkü Türk firmalardan bir onları biliyorum. Onlar da ne dese beğenirsiniz, yok başka firmada barınan sunucudaki hatalara bir şey yapamazmışlar da falan da filan da, uğraşmak istemiyoruz diyorlar yani, sonra alastyr ye yazdım, aynı cevabı aldım ama çok övülen bu iki firmadan bunları beklemezdim.

En ufak telifte soyuna sopuna kadar karşı firmaya veren yöncüden zaten uzak duruyorum. Geriye r10 webmaster sitesinde firma aramak kalmıştı.

Aldığım hata da öyle bir hata ki, r10 daki en iyi sunucu uzmanları çözemiyor hani.

İlk teklifi sunucu.al sitesi yaptı. Direk “biz bu sorunu çözeriz siz paket seçin” dediler. Çözemezlerse iade edeceklerini söylediler. Dedim özgüvene bak ??

Bir Hosting Sunucu Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Bir müşteri adayı olarak ilk önce sitelerini inceledim. Siteleri muhteşem dizayn edilmiş ve ultra hızlı. İsimtescil gibi domainlerime bakmak için 30 saniye bekletmiyor ?

Sonra r10 profillerine baktım her alan memnuniyet belirtmiş.

Google’a yazdım olumsuz bir durum yok. Vergi levhaları var, ofisleri var ve açık adres belirli, gelin çayımızı için diyorlar.

Tek düşündüren noktası henüz 2019/11.ayda açılmış olmaları, whois bilgilerinin domain süresi kısmının gizli olması yani domain kaydı kaç yıl bilemedim. Ama iddaları o ki piyasadaki eksiklikleri görmüş en iyi olacak şekilde firmalarını açmışlar.

Bir çok şeyi mantıklı olacak şekilde limitlendirmişler. Önceki tecrübelerim bana, gel vatandaş CPU limitsiz, Trafik Limitsiz geeel sadece 20 tl diyen firmalardan uzak kalmam gerektiğini söylüyordu.

SONRASI…

Ne kaybederim didim. En fazla yedeği taşırım başka bir yere. Üye oldum.

Yahu adamlar 3 saat içerisinde hatayı çözdü, 6 siteyi sorunsuz taşıdı elime verdi ya la.

Bakın sunucu uzmanı r10 da herkesin çok övdüğü kişiler yapamam bu sorunu çözemem demişlerdi bu adamlar aldı 3 saatte çözmeyi bırak üstüne 6 site taşıdı. Sonra bir sorun çıktı ama yedek almışlar hemen geri yüklediler. Ben kendi sitemin yedeğini almaz iken bu adamlar alıyor düzenli olarak.

Net söylüyorum şu an blog hala sapa sağlam varsa sayelerindedir.

Sunucu paketlerinden birisini aldım, umarım kaliteyi bozmazlar. Çünkü Türk sunucu hosting firmalarında böyle bir huy var. 3-5 müşteri görünce artık yüksek kar marjına geçince bir müşteriyi tınlamama, destek vermede işte anlattığım gibi üşenmeler falan. Umarım öyle olmaz, olmaz ya, niye olsun, yok yok olmaz ?

Yani bu sebeptir bir kaç gündür yazmak istediğimde yazamıyorum yoksa oohho neler neler oldu.

Sonuç olarak şu kısa deneyimimde sunucu.al internet hizmetleri firmasının işlerinde oldukça bilgili, desteklerinin ise üst seviye olduğunu belirtmek istiyorum. Tavsiye eder miyim, henüz ilişkimiz çok taze, hele biraz aylar geçsin ama şu ana kadar ki tecrübe ile kesinlikle ve şiddetle.

Yeni evin hayırlı olsun sevgili blogcan diyor yeni yazılar klavyeye alarak devam ediyoruz efedim.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik.Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir...En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?