1. Ana Sayfa
 2. Teknoloji
 3. En İyi Flash Bellek Hangisi? İlk 3 Sıralamam!

En İyi Flash Bellek Hangisi? İlk 3 Sıralamam!

featured

Şunu fark ettim ki kişisel blogumda hep ağır dram konularını ele almış bayağı bayağı buralarda salya sümük ağlamışım.

Oysa normalde ben dehşet teknoloji meraklısı, kodlama ile ilgilenmeye çalışan birisiyim. Hatta şu günlerde ömrüm pc başında araştırma yapmakla geçiyor, film dizi falan da çokça izlerim. Yani bunları buraya niye taşımamışsam.

Mesela bana göre hala USB Flash disk dediğimiz aletler ilgi çekici ve gerekli buluşlar. Ama görüyorum ki bazı arkadaşlar hala cebinde kingston veya sandiskin ilk çıkan hayvan gibi depolama aygıtlarını taşımaktalar. Bu sebeple sizlerle ve kendimle,, favori ve alınası en iyi üç flash bellek tavsiyesi ve paylaşımında bulunacağım.

Flash bellek tavsiyesi demişken, 64 gb flash bellek, 32 gb flash bellek falan bunların boyutu hakkında konuşmayacağım. Boyut dediğimiz kişinin ihtiyacına özeldir. Fakat mecburen fiyat karşılaştırması yapacağımız için standart olarak tüm fiyat kıyaslamalarını 64 GB flaş bellek üzerinden yaptım. Ama tabi ben yine de daha çok işlevi konuşmak istiyorum bu yayında :)

3- Kingston 64 GB DT50/64G USB Bellek

kingston flash diskBir flash bellek de en önemlisi küçük olması ama hani öyle böyle değil minicik olması derseniz şiddetli tavsiye: Kingston 64 GB DT50/64G USB Bellek

Çünkü bu ürün neredeyse bir erkek cüzdanının bozuk para kısmına sığacak düzeyde.

Fiyatı bu yazıyı ele aldığımız 11/12/2019 tarihinde 60-65 TL arasıydı ve bence böyle bir ürüne göre ki kingston kalitesine göre oldukça iyi bir fiyat.

En önemli özellikleri:

 • Anahtarlığa takılabilme.
 • USB 3.1 yani dosyalarını çok hızlı gönderiyor/alıyor. Bir saniyede 110 MB okurken 15 MB da yazıyor(yani 150 mb bir videoyu bu flasha atarsanız 10 saniyede gönderirsiniz.)
 • Sadece 6 gram.
 • Fiyat uygun.

2- Toshiba 64GB Yamabiko THN-U365K0640E4 USB Bellek

toshiba flas diskBazıları öyle kapak çıkartayım işim biter kapak geri takayım işte efedim ne bilim kapağı kaybettim bulamıyorum olaylarını hiç sevmezler. İşte bu Toshiba  Yamabiko Flash disk arkadaşın USB kısmını girmeli çıkmalı bir şey yapmışlar.

Fiyatı bu yazıyı ele aldığımız 11/12/2019 tarihinde 70-80 TL arasıydı ve bence böyle bir ürüne göre ki kingston kalitesine göre oldukça iyi bir fiyat.

En önemli özellikleri:

 • Güzel görünen bir tasarım.
 • USB 3.0 bu arkadaş da usb 3 ama yine de yukarıdakinden daha hızlı okuyor. Saniyede 150 mb. Üstelik toshiba bu ürününe 5 sene garanti vermiş.
 • Yandan çıkartmalı usb kısım. Kapak gerektirmez.
 • Anahtarlığa takılabilir.

1- Kingston DTSE9G2/64GB DataTraveler SE9 G2 USB 3.0 64GB USB Bellek

kingston datatravelerVe gel gelelim günün yıldız flash disk ürününe. Kingston datatraveler serisini 8 yıldır aktif kullanıyorum. Anahtarlığımda 64 gb sürümü bildiğiniz 8 yıldır hiç bozulmadan duruyor. Ki ben o anahtarlığı 3.kattan aşağıya mı atmadım, üzerine mi oturmadım, nehire mi düşürmedim ama yok adam bozulmuyor.

Çünkü malzemesi kaliteli. Tuttuğunuzda o plastik hisli seagetler gibi değilde çelik emaye tencerenizi tutuyormuş gibi hissediyorsunuz zaten :) Anahtarlık kısmı oldukça kompakt ve boyu da oldukça kısa.

Tek olumsuz yanı biraz pahalı. Ben bu yazıyı hazırlarken 80-100 TL aralığındaydı. Ama ömürlük ya.. Ne övdüm beah :D

kingston data flashEn önemli özellikleri:

 • Metal kasa. Cidden şık bir görünüm.
 • Tak anahtarlığa yıllarca sorunsuz kullan çünkü bizzat denedim.
 • Anahtarlık kısmına önem verilmiş, geniş çaplı bir dairesel boşluk bırakılmış.
 • Kapaksız tasarım.
 • Yüksek okuma hızı ve dosya transferi.
 • Kingston bu ürününe 5 yıl garanti vermiş.

Öyle işte… Amaan çok da şiitmeyin yani alt tarafı flash disk işte. Ama tavsiyem bir kez alın, pahalı da olsa alın, ömürlük ya da en azından 10 sene kullanın.

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Önemli bir bilgi.. Ben en iyi flash belleği almak istiyorum, uçsun kaçsın destan yazsın derseniz google da usb 3.1/type-c araması yapın ve çıkan ürünlerden kendinize uygun olanını alın. Hem en iyi hem ucuz gibi bir beklentiniz olmasın tabi.

[/box]

 

Bir kez tv girişine takıp yanınızda taşımayacaksanız en en ucuzunu alın, flash bellek a101 den bile alınabilir öyle bir durumda. Bu öneriler ve önemsemelerin hepsi günlük hayatta anahtarda taşınacak dayanıklı USB bellek için idi.

Sağlıcakla efedim.

Sağlıcakla…

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik. Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir... En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?