İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Durduk yere öldürülen gencecik bir insan: Ceren Özdemir

Durduk yere öldürülen gencecik bir insan: Ceren Özdemir

cerenözdemir

cerenözdemirSon zamanlarda ülkemde kadın cinayetleri aldı başını gidiyor. Ama alışalagelmişin dışında ben bu cinayetlere kadın cinayetinden ziyade insan cinayeti denmesi taraftarıyım. Öldürülen kişinin cinsiyeti neden önemlidir ki? Taksimde durduk yere öldürülen Halit Ayar‘dan için erkek cinayeti demiyor isek kadın cinayeti kavramı yerine de bence insan cinayeti demeliyiz. Bilim adamı yerine bilim insanı dememiz gibi.

 

Ceren Özdemir’in cinayetinin haberini aldığım an instagramda daha hikayesi duruyordu ya. Düşünün bir instagrama hikaye atıyorsunuz daha hikayeniz bitmeden öleceksiniz. Yahu ne acı!

Ceren Özdemir daha 20 yaşında, Ordu üniversitesinde müzik bölümünde okuyor ve aynı zamanda balerin. Çok güzel gülüyor, hayata çoğumuzdan farklı bir pencerede bakabiliyor, neşe dolu ve tıfıl tıfıl minnak öğrencilere sahip, bu öğrencilere egzersiz eğitmenliği yapıyor ve öğrencileri ona aşık. (Görsel)

Ve bir gün iş çıkışı annesine SMS atıyor “anne çorba yap geliyorum..” sonra her zamanki iş yerinden çıkıyor ve eve yürüyor.

Daha sonra arkasındaki adamdan şüpheleniyor bir an şöyle bir dönüp bakıyor..

 

Sonra evinin önüne geliyor zili çalıyor. Ablası çıkıyor otomatik çalışmadığı için anahtarı atıyor camdan. Ceren kapıyı açıyor. O esnada arkadan katili önce karaciğerine sonra kalbine saplıyor bıçağı. Ceren o sırada çığlık atıyor, hırlama sesi çıkartıyor, kalbi ikiye bölünüyor ve ilk müdahaleyi annesi yapıyor…

Sonra Ceren hastaneye kaldırılsa da ölüyor. Büyük ihtimal dolu dolu geçireceği o renkli güzel hayatı, ömrünün yaşamadığı en güzel günleri elinden alınıyor…

Burada sövmemek için kendimi zor tuttuğum şerefsizin ise açıklamaları şöyle oluyor.. Onun o iğrenç suratını sadece içimden geldiğinde yazdığım bu güzel blogda sergilemek istemiyorum..

Cerenden geriye instagram profili ve twitter da yazdıkları kalıyor.

Nerede Hata Yapıyoruz da Bunlar Yaşanıyor….

gencecikmelekler

Emine Bulut, Şule Çet, Halit Ayar ve daha niceleri ve Ceren Özdemir.. Bunlar bir hiç uğruna son 5-6 ayda hayatları ellerinden alınan sadece bildiklerimiz. Peki insan öldürmek nasıl bu kadar kolay oldu.. Sosyolojik incelemeler bir yana hukuksal boyutu nedir bunun?

Ben ceza yaptırımlarının düşük olmasının en önemli faktörlerden olduğunu ve hızlı bir adım olarak ülkece çözümümüzün bu olduğunu düşünüyorum.

cerenEski mısırda mıydı neredeydi hatırlamıyorum, bir kişiyi öldürüp cinayet işleyen katil kişisi, ceza olarak öldürülen kişinin ailesin hizmetine verilirmiş. Aile isterse onu istediği şekilde öldürür isterse bir ömür süründürürmüş. Bu ceza sizce de çok adil değil mi? Ceren Özdemir’i öldüren şerefsiz 2005 de sanırım, bir çocuğu öldürüyor, yıllarca her nasıl oluyorsa kaçıyor, sonra 2018 de hırsızlıktan yakalanıyor ve 2019 aralık 1 de kaçıp, doğum gününü 3 gün sonra kutlayacak hiç ama hiçbir suçu kabahati ne bileyim yan baktığı birisi dahi olmayan, dokunmasa belki 80 yıl mutlu mesut bir hayat sürecek olan Ceren’in hayatını elinden alıyor. Belki okuyup geçiyorsunuz kolayca ama tekrar hissederek okuyun: hayatını-elinden-alıyor!!! Düşünebiliyor musunuz daha değerli bir şeyimiz yok ya. Ve adam kızın elinden onu alıyor. Neden? “Canım birisini öldürmek istedi, onu güçsüz gördüm öldürdüm” diyor şerefsiz açıklamasında. Evet sadece bundan. Şimdi bu insan bu ailenin eline köle olarak verilse alın kısasa kısas ne yaparsanız yapın dense adil bir sonuç olmaz mı? Bence insanlık her şeyde ilerlerken adalette gerilemiş.

Bu olay beni günlerdir esir aldı. Ne gülümseyebiliyor ne de yemek yiyebiliyorum doğru düzgün. Ben böyle isem ailesine sabırlar diliyorum, nasıl dayanıyorsunuz cidden çok zor.

cerenn

Türkiye ise 3 gün sonra unutur bunları. Bu yüzden blogda yer vermek istedim. 2 olmadı 5 yıl sonra unutmuş olacağız çünkü, unutmayalım! Ceren’i asıl unutulmak öldürür.. Gittiğin yerde ışıklar içerisinde uyu gencecik güzel insan..

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

yazmakistiyorum'un kurucusu ama o bu platformdan için herkese ait diyor. 29 yaşında sürekli gülen samimi bir kişilik. Düşünün, dayamayıp buralara bu kadar yazan birisi normal hayatta ne gevezedir... En kötü huyu devrik cümleleri. Çoğu cümlesi evet, devriktir. Bu yüzden şimdiden kusura bakmayın der ve ne zaman yazası gelse karalar bir şeyler. Eski bloglara ve blog kültürüne sıkça özlem duyar.

Sence?